Oğuzhan KARAMAN

Hakkımda

  • 5 ay önce, oguzhankaraman tarafından yazılmıştır.
  • Hakkımda için yorumlar kapalı

Kimim ben?


Merhaba.
adım Oğuzhan, 1999 yılında dünyaya geldim. Aydın’da doğdum amma velakin 3 aylıkken Muğla’nın Datça ilçesine getirilmişim.Yaklaşık 2010 yılından beri bilgisayar ile haşır neşir şekilde yakınım.
Serüvenim Nasıl Başladı?
Dediğim gibi o zamanlar yıl 2010’du. Metin2 adlı oyunu oynarken hınzırlık yapıp oyunun hilelerini araştırmaya başlamıştım. Taa ki hacklenene kadar. Bilgisayarıma ‘trojan’ adlı virüsü yemiştim bile. Tüm hesaplarım çalınmıştı.. Nasıl oldu hatırlamıyorum ama bilgisayara format atmayı öğrenmiştim ve Windows XP kurulu Celeron 2.66 işlemcili makineme formatı çakmıştım.
Hâl bu ki üyeliklerimi, oyun hesaplarımı geri almak istedim. Forumlara girdim, dolaştım, karıştırdım.. İlk baktığım forum TürkHackTeam adlı forumdu. Zaten genel olarak Hacking dünyasında yer alan herkes bu forumlarda bulunmuştur elbet, bir kez dahi olsa. Baktım ki hesaplarımı geri alamıyorum. Umutsuzluğum etrafımdaydı. Fakat işler öylesine beni sarmaya başlamıştı ki.Arkadaşlıklar ediniyor, çok iyi işler çıkarıyordum. Olayın serüvenini 2016 yılında kapattım. Neden mi? diye soracak olursanız, anladım ki o yaptığım şeyler sadece bana zevk veriyormuş ve gerisinin bir anlamı yokmuş. İllegal yoldan para kazanmak dışında. Fakat istediğim şeyin bu olmadığını gayet iyi biliyordum. O yüzden 2016 yılında yarıda bıraktığım Hacking serüvenimi şuan webmaster olarak ya da abidik gubidik işlerle uğraşan birisi gibi nitelendirelecek şekilde içinde bulunduğum işlerle uğraşıyorum.
Neler yaparım?
Script kodlar, yazılım geliştiririm. Çalışmayanı bulur,çalıştırmaya çalışırım. Küçüklüğümden bu yana hep parçalayıp, birleştirmeyi sevmişimdir.
Okul Hayatım
5 yıllık Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi serüvenimin ardından mezuna kaldığım için tekrar hazırlanıyorum.

Kısacası..
Azdan az, çoktan çok gider felsefesiyle yalnız takılmayı yeğlerim.
Portfolyom için siteyi biraz karıştırabilirsin. Okuyup buraya kadar geldiysen ne mutlu. Kendimden ve bilgimden yazılar için takipte kal 🙂

Bu yazıya yorum kapalı.